Dyspensery do taśm

dyspensery do taśm

Dostępne typy dyspenserów:

  • elektroniczny dyspenser do zwilżania, odwijania i odcinania taśmy podgumowanej,
  • półautomatyczny dyspenser do zwilżania, odwijania i odcinania taśmy podgumowanej,
  • nawilżacz taśm podgumowanych,

Do czego służą dyspensery do taśm?

Dyspenser do taśmy to urządzenie, które ułatwia zaklejanie kartonów, poprzez prowadzenie taśmy. Dzięki temu można uzyskać odpowiednią ilość taśmy bez martwienia się jej sklejeniem lub co gorsze – poszukiwania początku taśmy.

W Dolpap dostępne są trzy typy dyspenserów do taśmy:

  • elektroniczny – to najbardziej zaawansowany dyspenser taśmy. Umożliwia zwilżanie, odwijanie i odcinanie taśmy podgumowanej. Potrzebując konkretnego działania, należy nacisnąć odpowiedni guzik i gotowe. W niektórych modelach można nawet samemu zaprogramować przydatne czynności (np. siłę klejenia);
  • półautomatyczny – tak jak jego elektroniczny poprzednik, zwilża, odwija i odcina taśmę, ale działa na korbkę;
  • nawilżacz taśm podgumowanych – to najprostszy model, można powiedzieć, że „ręczny”, zapewnia dodatkowe nawilżenie taśmom.

W dyspenserach do taśm można zamontować zwykłą taśmę, jak również wzmocnioną.

Jak ich używać i gdzie są wykorzystywane?

Dostarczane przez firmę Dolpap dyspensery do taśm wykonywane są z najlepszych materiałów, które są trwałe i będą spełniać swoją rolę latami. Dyspensery zbudowane są z ostrza, które bez problemu odetnie potrzebną długość taśmy. Od czego zacząć używanie? Należy umieścić taśmę na kółku, a jej początek rozwinąć i przeciągnąć przez otwór nad ostrzem. Cały proces jest bardzo prosty, a w razie wątpliwości zawsze można zerknąć na instrukcję.

Dyspensery zdecydowanie ułatwiają pracę we wszystkich miejscach, w których pojawia się duża liczba kartonów do zaklejenia, czyli m.in. w magazynach, biurach i na poczcie. Dyspenser do taśmy pakowej to urządzenie proste i wygodne w obsłudze. Usprawnia mozolną pracę, dbając o jej dokładność. Wystarczy tylko przyłożyć taśmę do kartonu i, dociskając ją do powierzchni, przesuwać dłoń. Przed użyciem tej małej maszyny samemu można ustalić stopień napięcia taśmy. Dokładne dociśnięcie gwarantuje, że na taśmie nie pojawiają się żadne zagniecenia czy bąble powietrza.

Przed zakupem dyspensera trzeba rozważyć, jaki rozmiar będzie najlepszy. Urządzenia te mogą mieścić taśmy o różnych szerokościach, średnicach i długościach. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

dyspensery do taśm 1