Zrównoważony rozwój

Odnawialne źródła energii

W trosce o zrównoważony rozwój rozpoczęliśmy inwestycję w odnawialne źródła energii (OZE). Dzięki takiemu rozwiązaniu dołożyliśmy swoją cegiełkę do budowania ekologicznej rzeczywistości, która daje szansę na lepszą przyszłość.

Instalacja fotowoltaiczna przyczynia się nie tylko do redukcji gazów ceplarnianych, ale również generuje oszczędności energetyczne. Przejście na energie z naturalnych zasobów w szerszej perspektywie sprawia ograniczenie postępującego efektu cieplarnianego oraz zmian klimatycznych.

Fotowoltaika jest technologią niskoemisyjną, co oznacza, że jej wykorzystanie nie generuje dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji, co bezpośrednio przekłada się na jakość powietrza.

Panele fotowoltaiczne mają znacznie dłuższą żywotność niż tradycyjne źródła energii, co oznacza zmniejszenie liczby odpadów oraz mniejsze potrzeby zużycia zasobów naturalnych.

Podczas wykorzystania odnawialnych źródeł energii jej produkcja odbywa się w miejscu jej zużycia, co ogranicza konieczność transportu energii i tym samym wpisuje się w dążenie do efektywnego i przyjaznego dla środowiska systemu.

Jako firma, dla której jednym z kluczowych aspektów jest zrównoważony rozwój zastosowaliśmy pompę ciepła. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoliło nam na ograniczenie zużycia paliw kopalnych, co znacznie redukuje emisję zanieczyszczeń i pozwala na uzyskanie większej zdolności energetycznej.

Pompa ciepła to solidne urządzenie grzewcze, które pozwala zadbać o środowisko i w połączeniu z posiadaną przez naszą firmę fotowoltaiką pozwala ograniczyć emisję CO2 do minimum, ponieważ może być nią zasilana. Ponadto pompa może pracować bezawaryjnie przez kilkadziesiąt lat, a dzięki tak długiej żywotności redukuje odpady.

Pompy ciepła są najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania. Przy ich użyciu nie ma ryzyka wybuchu lub zatrucia tlenkiem węgla.

EKO Biznes

Od 2021 roku firma Dolpap kupuje energię elektryczną w ramach produktu EKO BIZNES Tauron.

Energia elektryczna sprzedawana w ramach projektu uczestniczy w systemie gwarancji sprzedaży energii ekologicznej i pochodzi z naturalnych źródeł energii, głównie z elektrownii wodnych.

Dzięki udziale w przedsięwzięciu firmy Tauron oferowane przez nas produkty wytwarzane są w oparciu o ekologiczną energię, co jest kluczowe dla wielu klientów
i partnerów biznesowych zorientowanych na zrównoważony rozwój.

Taśma ekologiczna 100%

W naszej ofercie posiadamy całkowicie ekologiczny, w pełni biodegradowalny produkt, jakim jest taśma aktywowana wodą. W technologii produkcji wykorzystywany jest klej na bazie skrobii, który po zwilżeniu nabiera silnych właściwości sklejających.

Taśma aktywowana wodą, czyli „gumowana” jest bardzo skuteczna przy zaklejaniu kartonów i pudeł , tworząc mocne i trwałe uszczelnienie wytrzymujące trudne warunki transportu. Taśma zwykle dobrze sprawdza się w przypadku kartonów pochodzących z recyklingu. Zapewnia ochronę i bezpieczeństwo m.in. paczek ze względu na pozostawianie trwałego śladu przy próbie naruszenia.

Taśma może posiadać wzmocnioną konstrukcje zapewniającą niezawodne działanie w różnych środowiskach. Taśma papierowa aktywowana wodą to ekonomiczna taśma pakowa, która zaspokoi potrzeby wielu gałęzi przemysłu i ogólnych zastosowań przemysłowych, takich jak żywność, napoje, farmaceutyka medyczna, papier, druk, elektronika, spedycja i centra dystrybucyjne.

Taśmy papierowe

Jesteśmy Twoim partnerem w biznesie

tworzymy indywidualne rozwiązania
dla naszych klientów