Folie silikonowane

folia bitumiczna

Typ folii:

 • PET
 • PP

Kolor folii:

 • transparentny
 • biały

Silikonowanie:

 • jednostronne
 • dwustronne
 • zróżnicowane
  siły adhezji

Gramatura:

 • od 18 g/m2

Dodatkowo:

 • nadruk

Czym jest folia silikonowana i do czego służy?

Folia silikonowana to produkt, który świetnie zabezpiecza elementy klejące przed zanieczyszczeniem i wilgocią. Cechuje ją wysoka odporność na zniszczenia, bardzo trudno ją przedrzeć i niestraszne jej ekstremalne warunki atmosferyczne. Folie tego typu powlekane są silikonem jedno- lub dwustronnie. Folia powlekana w roli może mieć szerokość od 30 mm do 1600 mm. Występuje w kolorze białym lub transparentnym. Na życzenie klienta mogą być także inne kolory.

Producent Dolpap tworzy folię silikonowaną z trzech rodzajów folii: folii PET, folii PP oraz folii PE. Każdy z nich może znaleźć zastosowanie w innej branży – w budowlanej, medycznej, AGD i wielu innych. Folia ta wykorzystywana jest też do pakowania produktów spożywczych. Silikonowana folia PET wykorzystywana jest nawet do instalacji elektrycznych, w miejscach, w których potrzebne są słabo przewodzące materiały.

TAŚMA POLIPROPYLENOWA - IDEALNA TAŚMA DO PAKOWANIA

Taśma polipropylenowa (inaczej: taśma PP) cieszy się popularnością podczas przewożenia różnych rzeczy, jako taśma PP do pakowania gwarantuje bezpieczeństwo, dzięki swojej wyjątkowej wytrzymałości. To właśnie na folii silikonowanej znajduje się szkło hartowane do smartfonów. Spotyka się ją również w biurach, bo wykorzystuje się do produkcji pasków skoroszytowych.

Sprawdzone bezpieczeństwo i jakość produktu

Folia silikonowana znana jest nawet dzieciom, ponieważ pojawia się na tatuażach samoprzylepnych i na niektórych naklejkach. Paski foliowe silikonowane i folia ochronna z klejem to, jak widać, produkty uniwersalne, wykorzystywane w wielu miejscach. Kolejnym z nich jest produkcja artykułów higienicznych. Folia silikonowana chroni np. mokre chusteczki przed wysychaniem. Jako folia bitumiczna zapewnia izolację przed niechcianą wilgocią w budynkach. Jeżeli chodzi o branże budowlaną, to folia powlekana silikonem chroni też taśmy butylowe i inne materiały, wymagające trwałego zabezpieczenia.

Produkty od Dolpap przechodzą m.in. kontrolę powłoki silikonowej, kontrolę gramatury silikonu i kontrolę obciążenia zrywającego. Z dużą starannością podchodzimy do materiałów, które tworzymy. Współpracujemy z uczelniami, aby oddawać w Państwa ręce najlepsze produkty.

folie silikonowane 1 folie silikonowane 2 folie silikonowane 3

Najczęściej zadawane pytania – sprawdź poniżej!

Czym różni się taśma pp od pet? 

Taśma PP jest wykonana z polipropylenu, natomiast taśma PET jest wykonana z polietylenu tereftalanu. Polipropylen jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Ma również wyższą temperaturę topnienia. Dzięki temu,taśma PP ma również większą wytrzymałość na rozciąganie i łamliwość. zapewnia lepsze zabezpieczenie przed wilgocią niż taśma PET. Co więcej, taśma PP jest lżejsza i bardziej elastyczna niż taśma PET. 

Czy taśma PP sprawdzi się do pakowania paczek?

Tak, taśma PP do pakowania to bardzo dobry wybór. jest wytrzymała i wodoodporna, idealnie nadaje się do pakowania paczek. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku produktów, które wymagają wytrzymałego i wodoodpornego opakowania, aby chronić je przed uszkodzeniami i wilgocią. 

Co to jest folia bitumiczna? 

To nic innego jak folia ochronna z klejem. Jest wykonana z polietylenu. To doskonały materiał do uszczelniania. Jest odporna na działanie wody i zmiennych warunków pogodowych, a także na uszkodzenia mechaniczne, co czyni ją idealną opcją do wykorzystania na szeroką skalę w budownictwie. 

Zakres naszych wyrobów obejmuje takie produkty jak:

 • produkty silikonowane (papiery, folie i kartony),
 • produkty podgumowane – kredy i taśmy,
 • papiery z polietylenem,
 • dyspensery do taśmy pakowej.