Kreda podgumowana

papier podgumowany

Gramatura:

  • 98 g/m2
  • 128 g/m2

Kolor papieru:

  • biały półbłyszczący

Powlekanie:

  • klejem skrobiowym

Kreda podgumowana – proces tworzenia oraz właściwości

Kreda podgumowana produkowana jest przez firmę Dolpap, a dopiero potem zostaje zadrukowywana przez drukarnie. Nasza firma tworzy najlepszej jakości papier podgumowany, który później może służyć innym branżom. Dobra jakość u źródła może zapewnić większe prawdopodobieństwo dobrego gotowego produktu w sklepie.

Kredę podgumowaną tworzy się z papieru i kleju. Klej zazwyczaj jest pochodzenia roślinnego i zostaje aktywizowany po zwilżeniu go wodą. Bardzo łatwo wyobrazić sobie jego działanie na przykładzie znaczka pocztowego lub części, która zamyka kopertę.

Jak już wspomniano wcześniej, papier ten jest przeznaczony do późniejszego zadrukowania (zazwyczaj jednostronnego). Bardzo dobrze przyjmuje kolory, dzięki czemu końcowy efekt jest estetyczny. Osoba zainteresowana drukiem na papierze kredowym podgumowanym na pewno będzie zadowolona z efektu końcowego. Papier kredowy ma biały kolor i jest półbłyszczący. Gramatura tego materiału może wynosić 98 g/m² lub 128 g/m².

Gdzie wykorzystuje się papier kredowy?

Kreda podgumowana staje się często papierem do banderolowania. Taki rodzaj papieru zapewnia skuteczne zabezpieczenie produktu, choć łatwo jest go rozerwać. Banderolowanie to technika, która nie traci swojej popularności, ponieważ bardzo dobrze sprawdza się w przemyśle i handlu. Dzięki niej można łatwo łączyć coś w komplety, co wspiera działania promocyjne. Jest to wygodne rozwiązanie, bo klient może lepiej obejrzeć produkty, a po drugie papier kredowy można poddać recyklingowi, więc jest to lepsze wyjście niż owijanie wszystkiego folią.

A gdzie najczęściej można spotkać papier kredowy? Na dziale z akcesoriami do domu wśród worków na śmieci. Wszystkie worki mają na sobie charakterystyczną owijkę papierową, zrobioną właśnie z papieru kredowanego podgumowanego. Dzięki zastosowaniu owijki, worki na śmieci nie rozwijają się na półkach sklepowych i wyglądają estetycznie. Papier ten wykorzystywany jest również do produkcji taśmy kredowej, którą używa się do zaklejania kartonów.

Dlaczego warto wybrać kredę podgumowaną firmy Dolpap?

Dolpap tworzy produkty o najlepszej jakości. Z naszą kredą podgumowaną każdy projekt i nadruk będą wyglądać świetnie i przyciągną oko klientów. Przekonaj się sam!

kreda podgumowana 1 kreda podgumowana 2 kreda podgumowana 3